PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 003
oceny
7,1 10 1 33003
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

Niestety - momentami wyglądało to tandetnie i pretensjonalnie wręcz.
Oba filmy zasługują według mojej skali gdzieś na 5/10 (Listy z Iwo Jimy trochę lepsze).
Jednak idea pokazania w dwóch filmach tę samą bitwę z perspektywy obu stron - bardzo mi się podoba. Za to mocny plus (w efekcie czego "Listy..." dostają 6/10)

Przykład przerysowania?
Ano np- te tandeciarska opowiastka o niezastrzelonym psie, kompletnie niezdyscyplinowany kapitan, który zachowuje się jak kompletny idiota.
Pogaduszka japońskiego oficera z tym rannym amerykaninem (to był bardzo, bardzo sztuczne).
Dużo więcej było takich scen.


W "Sztandarze chwały" sama idea - propagandowego zdjęcia była bardzo fajna, ale niestety wykonanie kompletnie mi sięnie podobało. Za nieudaną uważam więc przedstawienie powojennych losów tych wszystkich żołnierzy.

Na pewno jednak warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
addam23

Właśnie w tym sęk, że to nie jest tandeta i przerysowanie. W tamtym okresie naprawdę tak wyglądała zarówno propaganda prowojenna, kultura i zwyczaje społeczeństwa, jak i podejście żołnierzy do walki na odwzorowaniu bitwy w najmniejszych detalach kończąc.

Interesuje się II W.Ś. ale nie jestem specjalistą od historii tamtego okresu, niemniej z dokumentów i prasy tamtych czasów wysnułem powyższe wnioski. Zastanawiam się czy Clint czerpał tę wizję ze swojego dzieciństwa/młodości czy też konsultował to z "dziadkami".

Nie wiem o co biega z psem, nie widziałem "Listów"

Końcówka się trochę dłużyła, montażysta chyba nawalił. 8/10 spokojnie można dać. Genialne zdjęcia batalistyczne w stylu Pearl Harbour. Biją na głowę "Szeregowca..." co mnie zadziwiło.

ocenił(a) film na 8
Perykles

Jeszcze jedno, za wadę filmu uważam to, że czasem nie umiałem się połapać w imionach i nazwiskach - nie wiedziałem o kim mowa. Może to kwestia realizmu, nie ma barwnych postaci. Jak to w wojsku każdy trep jest do trepa podobny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones