PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 003
oceny
7,1 10 1 33003
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

Fałszywe sztandary

ocenił(a) film na 7

Nie tyle film wojenny, co opowieść o absurdzie wojny, o tym, że - tak jak wszystko na tym świecie - w pierwszej kolejności jest ona intratnym interesem. Zrealizowane z polotem, warsztat reżyserski, co nie dziwne - bez zarzutu, a jednak upodobanie do korzystania ze schematów nieco psuje radość czerpaną z seansu. Zupełnie zbyteczny, zwłaszcza w przypadku tego typu historii, mającej obnażać obłudę i brudne mechanizmy, jest również patos, który wkrada się w wielu scenach. Z tychże powodów film nie posiada takiej mocy, jaką mógłby mieć. Kino bardziej niż przyzwoite, a jednak po twórcy tej klasy, co Eastwood można oczekiwać nieco więcej.

Caligula

Gdzieś ty tu widział intratny interes ?

ocenił(a) film na 7
polukr

Wojny to zawsze intratny interes, dlatego są toczone. Nie wiem, co tu jest do tłumaczenia.

Caligula

Mylisz skutki z przyczynami.

ocenił(a) film na 7
polukr

Być może. Być też może, że to tylko Tobie się tak wydaje,)

Caligula

Skoro wojna to taki super interes to czemu np Anglia po 2 WŚ była praktycznie bankrutem ?

Wojny są prowadzone z przyczyn i geopolitycznych ideologicznych i religijnych.Żaden kraj nie prowadzi wojny aby zarobić na działaniach wojennych bo to żaden interes, wojna to same wydatki. Widocznie nieuważnie oglądałeś ten film, bo nawet w nim była mowa ze jak się wojna prześcignie to USA może zbankrutować.

ocenił(a) film na 7
polukr

Czy Anglia była odpowiedzialna za wybuch II WŚ? Nie.
Czy Stany Zjednoczone wywołały wojnę w Iraku? Tak.

Zawsze jest ktoś, kto zbija na tym kasę. Zawsze jest ktoś, kto upatruje w tym biznes. Nie zawsze ta osoba jest wszechobecnie znana. I nie mówię o konfliktach ludzi z dzidami, którzy biją się, bo wierzą że Allah tego pragnie.

Caligula

A czy omawiany tu film opowiada o Iraku czy drugiej wojnie światowej ? Co ma Iwo Jima do Iraku ? I nie amerykanie nie wywołali wojny w Iraku. Źródło wojny leży w krajach arabskich które doprowadziły do sytuacji w której Irak zaatakował Kuwejt Wszytko co potem to konsekwencje tego ataku. W 1991r wygnano Saddama z Kuwejtu ale sytuacja międzynarodowa nie pozwoliła dokończyć sprawy W 2003 sytuacja się zmieniła i dokończono to co Saddam zaczął 10 lat wcześniej. jak szukasz winnych tej wojny to szukaj w Arabii saudyjskiej i tm podobnych krajach tamtego rejonu. Amerykanie się tylko DOŁĄCZYLI do toczącej już wojny.

ocenił(a) film na 7
polukr

Widzę, że nie przegadam, bo mam do czynienia z samozwańczym znawcą tematów wszelkich. Dobrze, w takim razie masz rację - wojny toczone są z pobudek ideologicznych i jak najbardziej szlachetnych, a bezmyślny wojak-patriota to siła zbawcza ludzkich społeczności. Dziękuję za uświadomienie i życzę przyjemnych dialogów - tych z rozmówcą i tych w samotności.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Dobre podsumowanie filmu. Popieram całkowicie (prawie :) )

Pozdrawiam

Caligula

Typowe dla lewaków ,facet Cię zaczął używać merytorycznych argumentów to natychmiast wycofanie z durnym "podsumowaniem" o niczym i kreatywnością wycieczek personalnych na poziomie podstawówki.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Typowe dla młotów: nie potrafię sklecić jednego porządnego zdania w języku polskim. Napisz to jeszcze raz, tylko tak, żeby było zrozumiałe. I wypraszam sobie z tym "lewakiem". Lewaka to Ty najwyżej możesz mieć przed spuszczeniem wody.

Caligula

Tak się składa ,że jak chodziłem do liceum to musiałem obiecywać nauczycielkom od Polskiego ,że zostanę polonistą ,więc nietrafione. Błąd się może zdarzyć każdemu ,jeśli naprawdę nie zrozumiałeś sensu zdania to znaczy ,że nie warto pisać ponownie. Twoje poglądy w tym temacie przedstawione są tak naiwne ,że tylko bardzo młody wiek mógłby Ci je wybaczyć.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Człowieku, o czym Ty pieprzysz? Jakie liceum, jaki polonista? Przecież Ty nie masz bladego pojęcia co to jest składnia. W najlepszym razie mógłbyś uchodzić za ukraińskiego native speakera. I naprawdę wolę już być "młody wiekiem" niż być debilem, bo z tej drugiej ewentualności niestety się nie wyrasta. Z takiego narybku ma się rekrutować ta "nowa prawica"? Nic dziwnego, że w tym kraju jedno wielkie gówno. Wieś na prawo, lewo i pośrodku.

Caligula

Jest syf bo lewacy sprowadzają dyskusje do Twojego poziomu ,zero argumentacji ,tylko obrażanie.

Caligula

... ale mimo wszystko,warto zgodzisz się że czasem warto poczytać wypociny Ottisa . Takich nonsensów nie powstydził by się nawet Latający cyrk Monty Pythona , a poza tym kontakt z tak głęboką głupotą powoduje że wzrasta w czytającym samoocena :D

ocenił(a) film na 7
dardre

Z tym nigdy nie miałem specjalnie problemu. A debilizm jest, niestety, czymś naturalnym na FW. Zresztą nie tylko tutaj, szerzy się, gdzie nie spojrzeć. I byłoby to może zabawne, gdyby nie fakt, że postępująca degrengolada społeczeństwa uświadamia człowiekowi, że powoli robi się za stary na cokolwiek. Przecież nie będziesz oglądał "tańca z gwiazdami" czy innych gówien, tylko po to, żeby mieć o czym z ludźmi pogadać.

Caligula

... chyba nie jest tak źle,po prostu więcej idiotów ma dostęp do sieci . Dwadzieścia lat temu spotkanie takiego przygłupa byłoby czymś wartym zapamiętania , choćby po to żeby o tym opowiedzieć .Ale "Ottis14" wyróżnia się nawet w takim natłoku imbecyli . Takie kwiatki w jego wykonaniu jak "...w kapitalizmie wszyscy sobie pomagają bo nie ma wyścigu szczurów..." ,"...Anders Breivik nie był skrajnym prawicowcem tylko lewakiem..." czy twierdzenia że "obsadzenie Jasona Momoa w roli Conana to Żydowski spisek" , "Słowianie byli pierwszą białą rasą w Europie" a "teoria ewolucji to bzdura", coraz bardzie utwierdzają mnie (i z pewnością nie tylko mnie), w pewności że mamy tu do czynienia z krystaliczną niczym nie zmąconą koncentracją głupoty. Na to nakłada się wręcz nieprawdopodobne wodolejstwo, godne Barona Munchausena . Nie skalane nawet cieniem wysiłku aby je uwiarygodnić. (...jeden z jego dziadków służył w SS ,drugi w SAS , jego krewną w RPA murzyni wpadają gwałcić dwa razy w tygodniu , jego rodzina wywodzi się z włoskiej szlachty itd.) To naprawdę wyjątkowy przypadek nadający się na osobny wątek forum , a jeszcze bardziej jako temat przewodni światowego kongresu psychiatrów ....

ocenił(a) film na 7
dardre

Qrde, to wszystko brzmi naprawdę interesująco... Spotkałem tego osobnika po raz pierwszy na swej drodze, ale widzę, że ma wiele ciekawych teorii do przekazania światu. Dużo widać mnie omija, że nie hasam po różnych tematach pozakładanych na FW.

polukr

... może i po wojnie Anglia była bankrutem ale już prywatne Banki które na prowadzenie tej wojny pieniądze pożyczały miały się dobrze jak nigdy przedtem . Dowiedz się skąd się biorą pieniądze to dostaniesz odpowiedź dla kogo wojna to intratny interes ...

dardre

No i co z tego ? ty też mylisz skutki z przyczynami. Poczytaj sobie ile gospodarczo skorzystała na 1 WŚ Japonia, czy to jest dowód ze Japonia wywołała 1WŚ ?

polukr

... nie wiem jak ty postrzegasz rzeczywistość ... ale twoja wiara że prywatne banki i korporacje na wojnach i konfliktach bogacą się zupełnie nie chcąco , doprawdy nie wiem jak to nazwać ...
http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE
http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc&list=PLFF5EEB47DA38E5B0&index=1&featu re=plpp_video

dardre

To co widać w tych filmikach w których jegomoście głoszą jedynie słuszną objawioną prawdę jest wyrwane z kontekstu. Jak wszytki teorie spiskowe. ludzie sobie coś wymyślają wybierają fakty pasujące do teorii resztę pomijają i wciskają kit. Aby zarobić Bo w tym chodzi nie o jakaś prawdę tylko o kasę o promocje ich książek o branie wynagrodzeń za odczyt itp. Nie wiem czemu ludzie sobie ubzdurali ze to co jest na YouTube to automatycznie jest prawdą objawioną. A to co jest w bibliotekach to zmanipulowane kłamstwa. Tyle manipulacji co w tych teoriach spiskowych to nawet najgorszy rzad by nie nazmyślał :)))) Wolny kraj można sobie wieżyc w co się chce można wierzyć w latające spaghetti i w filmiki głupiej treści na youtube :)))

polukr

...nikt ci nie karze w to wierzyć , zachęcam tylko do zastanowienia się . Podałem ci linki do YT bo tam akurat ten materiał jest dostępny .Masz dostęp do sieci , więc możesz wszystko co zawierają te materiały sprawdzić . I jeśli znajdziesz jakieś nieścisłości ,sprzeczności, nieprawdę wytknąć to , i merytorycznie podważyć . Ale twoje argumenty to " ludzie sobie ubzdurali"," teorie spiskowe","wybierają fakty pasujące do teorii resztę pomijają i wciskają kit." . Jeśli coś na ten temat wiesz, to poprzyj to faktami zamiast frazesami .
Wszystkie fakty przedstawione w tych materiałach są ogólnie znane i dostępne ,pojedynczo. Jedyną różnicą jest podanie wszystkich faktów w jednym materiale ,same układają się w logiczną całość .
""Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej ""– Marshall McLuhan, medialny "guru"

dardre

Jeśli chodzi o pierwszy film to merytorycznie nie jest on taki zły. tylko ty nadal mylisz skutki z przyczynami. To ze ktoś na wojnę zarobił nie jest żadnym dowodem ze ją wywołał. Szwedzi zarobili kupę kasy na sprzedawszy surowców, czy to dowód ze rozpętali tą wojnę. Japońska gospodarka dostała ogromnego kopa w czasie 1WŚ a nie miała żadnych związków z jej wywołaniem. na 2WŚ zyskały gospodarczo Kanada, Australia, Nowa Zelandia czyli co one też były w s pisku :))))

Co do drugiego filmiku to już kompletny stek bzdur. Po pierwsze to że świat biznesu i polityki się przenika to nić dziwnego. wyjrzyj przez okno. to można zaobserwować nawet w skali samorządowej. To ze jakaś firma lobuje czy daje łapówki to jeszcze nie dowód ze kreuje otaczającą rzeczywistość. Szczególnie w skali globalnej gdzie jest tyle zmiennych ze nawet takie Ig farben g***o mogło, chyba ze miało nieomylną wróżkę Anastazje :))) Teoria przedstawiona w filmie kompletnie pomija role ZSRR w wybuchu wojny a to właśnie Stalin otworzył Hitlerowi furtkę. no ale pewnie Stalin też był w spisku :)) Kompletnie tery pomija działania Anglii i Franci w latach 30tczh które to pośrednio doprowadziły do wojny.

"Wszystkie fakty przedstawione w tych materiałach są ogólnie znane i dostępne ,pojedynczo. Jedyną różnicą jest podanie wszystkich faktów w jednym materiale ,same układają się w logiczną całość ."

No niestety nie bo jak wyżej wspominałem kompletnie pominięto role ZSRR Franci Angli itp . w całej tej układance która doprowadziła do wojny. W trym filmie nie ma wszystkich znanych faktów są tylko fakty pasujące do teorii a resztę olano. Poczytaj o roli Stalina w tych wydarzeniach, poczytaj wspomnienia Alberta Speera odpowiedzialnego za gospodarkę III rzeszy a zobaczysz ze ta twoja logiczna całość legnie w gruzach :)))

polukr

Nie za bardzo wiem gdzie chciałbyś wcisnąć Stalina do wykładu o IG Farben .Stalin miał zerowy wpływ na poczynania tej korporacji , a IG Farben zerowy wpływ na decyzje Stalina . Chyba że potrafisz jakoś powiązać ten koncern z dyktatorem . Oczywiście Stalin miał swój udział w wybuchu II wojny światowej ,to jednak nie można mu zarzucić że chodził na smyczy bankierów i przemysłowców.

dardre

No właśnie chodzi o to ze nie ma żadnego związku IGfarben ze Stalinem. I to jest największa dziura tej teorii. Bo w wybuchu drugiej wojny światowej kluczową postacią jest właśnie Stalin a nie jakieś Igfarben. Nigdzie nie ma ani jednego dowodu że igfarben knuła w celu wywołania wojny. to ze kręciła sie blisko władzy, lbbowął i finansował polityków to żaden dowód bo to robi praktycznie każda większa firma. Wojne wywołały geopolityczne spory pomiędzy władzami poszczególnych państw a nie jakaś igfarben kture tylko kręciło sie u tyka partii rządzącej aby uzyskać rządowe kontrakty. i tyle. takich przykładów są setki tylko ze igfarben jest największy wiec wymyślają jakieś bzdurne teorie. Dlaczego w konkursie na samolot myśliwski wygrał bf109 Williego Messershmita mimo ze samolot hainkla był lepszy ? Bo Mesershmit trzymał się blisko władzy i dostał kontrakt po znajomości. ale jakiś nikt go nie osądza o wywołanie wojny. A przecież zarobił na pridukcji tych samolotów nie mało. I taką samą sytuacje można znaleźć w setkach mniejszych lub większych firm. To normalne zjawisko ze świat polityki i biznesy\u się przenika. WYM FILMIKU NIE MA ANI JEDNEGO DOWODU ZE IGFARBEN WYWOŁAŁO WOJNĘ.

polukr

... podważ którykolwiek z podanych przez Dr. Rath`a faktów lub udowodnij że ujawnione przez niego dokumenty są nieprawdziwe ,czymś więcej niż frazesem " jakieś bzdurne teorie" ...
"WYM FILMIKU NIE MA ANI JEDNEGO DOWODU ZE IGFARBEN WYWOŁAŁO WOJNĘ."
... tym zdaniem wykazałeś że nie raczej nie skojarzysz daty w kalendarzu z porą roku ... Zaprzeczając logice przyjmujesz nielogiczne wnioski że , Banki nie działają dla zysku ,a bogacą się przypadkowo, Koncerny farmaceutyczne pragną żeby ludzie nie chorowali a koncerny zbrojeniowe pragną pokoju... i to jest stek bzdur ...
...daruj sobie odpisywanie, chyba że chcesz merytorycznie podważyć którykolwiek z faktów czy dokumentów wymienionych przez Rath`a .
ps.tutaj znajdziesz dowody którym nigdy nikt z zarządu IG Farben nie zaprzeczył , za to politycy w rządzie Merkel powiązani z tym koncernem usilnie próbowali zakazać ich publikacji ...nie udało się...
http://www.profit-over-life.org

dardre

"ps.tutaj znajdziesz dowody którym nigdy nikt z zarządu IG Farben nie zaprzeczył ,"

To nie są żadne dowody na ot ze IGfaren darzyło do wojny, w żadnym z tych dokumentów nie ma ani"grama" takiego dowodu. To jest tylko dowód na powiązania koncernu z władzą a to nie jest żaden dowód na darzenie do wojny bo każdy koncern/firma mieij lub bardziej sie z rządzącymi dogaduje.

"... podważ którykolwiek z podanych przez Dr. Rath`a faktów lub udowodnij że ujawnione przez niego dokumenty są nieprawdziwe "

Nigdy nie napisałem ze dokumenty na które się ten gość powołuje są fałszywe i zawierają nieprawdę. ja twierdze ze są WYRWANE Z KONTEKSTU blednie ZINTERPRETOWANE dobrane POD TEZĘ. Jak by mi się chało to na karzą większa firmę bym takie coś znalazł. Ale to nie będzie żaden dowód ze kreowała rzeczywistość w celu wywołania wojny. może to brytyjska firma Supermarine wywołała wojnę ileż oni samolotów naprodukowali kasy na zarabiali. Albo nie :)) już wiem!!! To nie to nie paranoiczne poglądy HItlera to nie chęć szerzenia rewolucji wśród uciskanych lodów miast i wsi to nie asekurancka postaw rządów w Londynie i Franci doprowadziły do wojny to Boeing...Boeing Company!!! wywiało wojnę ileż oni dziesiątków tysięcy samolotów naskładali po wojnie wybili się na największego producenta w branży i do dzisiaj wykosili praktycznie wszelka konkurencie. Tak to Boeing wywinął wojnę światową :)))))))))))))))))))))

Zrozum wreszcie że każda duża firma spółka koncern kreci z władz , kreci dla chęci zysków aby dostać rządowe zamówienia. I IG Afrben nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Ale to ze dana firma ma kontakty z politykami nie jest żadnym dowodem na kreowanie poczynań tychże polityków. fajnie ze podlinkowałeś dokumenty trybunału ale czy je czytałeś . Podaj konkretne zdanie z tych dokumentów DOWODZĄCE ze iG farben spiskowała w celu wywołania wojny ????

polukr

O.o
""To nie są żadne dowody na ot ze IGfaren darzyło do wojny, w żadnym z tych dokumentów nie ma ani"grama" takiego dowodu.""
...doprawdy nie wiem czego się spodziewałem wysyłając ci ten link , to moja wina :/ ....w kilka minut przeczytałeś i przeanalizowałeś ponad 40 000 stron ... O.o...
... doprawdy darujmy sobie dalszą konwersacje ...

dardre

Aleś ty dziwny ta strona jest dostępna nie od dziś znam ją bodajże od 2009r.

Jednak z tonu twojej wypowiedzi wynika ze sam tego nie przeczytałeś. Nawet pewnie ani jednej strony z tego archiwum nie przeglądnąłeś. Opowieści dziwnej treści gostka z YouTube Łyknąłeś na słowo i uwierzyłeś że tam są jakieś dowody :))))

Oskarżenie postawiono bodajże 24 osobą związanym z igfarben punkt pierwszy oskarżenia. "Planowanie, przygotowanie, wszczęcie i prowadzenie wojny najeźdźczej w innych krajach;" jednak na tych ponad 40tyś stron nie było ani grama dowódw i nikogo z tego punktu nie skazano. skazano ich za Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości

polukr

Nikogo z tego punktu nie skazano bo trybunał ODRZUCIŁ dowody pomimo ich dużej ilości .I nie wziął punktu pierwszego pod obrady, a to na prośbę departamentu obrony USA. Telford Taylor nie zdążył się odwołać od tej decyzji bo rozwiązano trybunał, na prośbę trzech sędziów którzy wcześniej nie dopuścili pod obrady punktu pierwszego oskarżenia .
Wszystko jest tam czarno na białym.

dardre

"trybunał ODRZUCIŁ dowody pomimo ich dużej ilości ."

Podaj konkretnie gdzie są te dowody ? wodziłeś je na własne oczy czy tylko uwierzyłeś na słowo gostkowi z youtuba?

polukr

... "gostek z youtuba" o tym nie mówił .Wiedziałbyś to gdybyś wysłuchał jego wykładu . Jak widać nie potrzebujesz znać treści żeby ją negować czy wyśmiewać ... brawo! Choć to dość typowe dla samozwańczych znaFFców tematów wszelakich .
" progressivum cancer cerebri"
... dla wszystkich zainteresowanych ,...dowody są w zakładce "Prosecution Exhibits" zarówno niemieckie oryginały jak i ich angielskie przekłady .

dardre

"Jak widać nie potrzebujesz znać treści żeby ją negować czy wyśmiewać "
I to mówi ktoś kto się zalania dokumentami z procesu norymberskiego mimo że ich nie przeczytał.

". dla wszystkich zainteresowanych ,...dowody są w zakładce "Prosecution Exhibits""

No jakoś ich tam nie wodziłem. możesz mię oświecić w którym tomie i na której stornie. ? N to podaj jeden malutki KONKRETNY dowód ze ig farben planowało, przygotowywało, wszczynało i prowadziło wojnie najeźdźczą w innych krajach . No śmiało !!

polukr

...napisałem "dla zainteresowanych" a nie wierzących że wiedzą wszystko lepiej na temat którego nawet nie znają ...
Poza tym masz chyba jakieś dysfunkcje poznawcze skoro nie potrafisz rozwinąć odnośnika pod zakładką ...
.. i na tym naprawdę już zakończę , jak mawiał Schiller "Z głupotą sami bogowie walczą nadaremno" ...

dardre

Podaj konkretną stronę czy akapit lub zdanie w którym jest DOWÓD na to że ig farben planowało, przygotowywało, wszczynało i prowadziło wojnie najeźdźczą w innych krajach

"napisałem "dla zainteresowanych" a nie wierzących że wiedzą wszystko lepiej na temat którego nawet nie znają"

i to mówi człowiek który czerpie wiedzę z filmików na youtube i zasłania się dokumentami których nawet nie przeglądnął nie mówiąc już o zapoznaniu się z ich treścią.

Caligula

Ale jest to przedstawione w filmie czy nie?

ocenił(a) film na 8
Caligula

Nie dostrzegam tam interesów finansowych, nie ma o tym, choć o jakiś interes chodzi.

Według mnie film jest o losach ludzi, żołnierzy zaplątanych w machinę wojenną, niszczonych przez wroga i wykorzystywanych przez dowódców. Film jest po prostu o ludziach i sztandarze chwały, który również jak tamci ludzie był wykorzystany w przedstawieniu, show dla mas nieznających prawdy. Nie wiem po co. Dla usprawiedliwienia, zyskania poparcia, propagandy... nie wiem.

Smutna i prawdziwa historia.

ocenił(a) film na 7
AnnA_1983

Film jest po prostu o ludziach i sztandarze chwały..., nie wiem... nie wiem...

ocenił(a) film na 8
Caligula

Ej koleś jeśli miałam wątpliwości co do racji Ottisa14 to właśnie je rozwiałeś. Goń się !

AnnA_1983

"show dla mas nieznających prawdy. Nie wiem po co. Dla usprawiedliwienia, zyskania poparcia, propagandy... nie wiem.
"

Po to żeby żołnierze nie szli na wroga z maczugami i kamieniami. Te wszytki karabiny, czołgi ,samoloty żołnierskie buty i mielonkę do żarcia trzeba za coś wyprodukować. Rząd USA brał kasę z obligacji wojennych .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones