PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 003
oceny
7,1 10 1 33003
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

flaga...

ocenił(a) film na 5

Cały film skupiony wokół flagi...Zawodzi na całej linii, praktycznie pod każdym względem. Z całą pewnością nie takiego kina oczekiwałem

ocenił(a) film na 9
marek6891

Mi natomiast film bardzo przypadł do gustu. Pokazuje przeżycia wewnętrzne bohaterów. Ukazuje że wojna, to jest starszna rzecz, w prosty i przejrzysty sposób.

ocenił(a) film na 4
marek6891

Jestem tego samego zdania.... Porażka, spodziewałem się czegoś innego.

ocenił(a) film na 8
Armia

Bo to nie jest zwykły film batalistyczny. Jak ktoś spodziewał się Szeregowca Ryana to nic dziwnego, że mu się film nie podobał. Sztandar chwały ukazuję wojnę nie na froncie, ale poza nią. Na salonach, stadionach, w kraju z którego pochodzą. Ukazuje prostą zasadę, że bez pieniędzy wojny nie da się wygrać, więc trzeba te pieniądze jakoś zrobić. A by zdobyć pieniądze trzeba pokazać rezultaty, tutaj - flaga wbita w Iwo Jimę. O tym opowiada film, a nie o sześciotygodniowym nak*rwianiu się Amerykańców z Żółtkami.

Za oryginalne spojrzenie na wojnę: 8/10.

Armia

Bo to właśnie film opowiadający historię tego zdjęcia... wystarczyło przeczytać recenzję przed obejrzeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones