PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 007
ocen
7,1 10 1 33007
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

moim zdaniem niebo z ziemia. to co zrobiła Kamiński u Spielberga było i już zawsze będzie fenomenalne.

ocenił(a) film na 8
krupy

Moim zdaniem scena lądowania w filmie Eastwooda też robi duże wrażenie, choć fakt że do efektowności dzieła duetu Spielberg&Kamiński sporo jej brakuje.

krupy

to po co porównujesz??

Przecież to zupełnie inne filmy. To tak jakby porównywać "Stawkę większą niż życie" do "4 pancernych" tylko dlatego że oba filmy są w czarnobiałe.

Czy Eastwood wg ciebie powinien nagiąć historię, że wyskakujący z barek desantowych żołnierze byli pod ostrzałem, nawet jeśli nie byli?
Ten film nie jest o przebiegu samej bitwy... nie ma na celu też pokazanie danej historii. Te walki są potrzebne do minimalnego pokazania kontekstu tego ci siedzi w żołnierzach którzy są jak zwierzęta pokazywani publiczności jako "bohaterowie wojenni".

Tak ja to widzę.
Eastwood odciął się od obrazów Spielberga. Odciął się od zbędnego nadęcia i patosu. Miało być gorzko i prosto. Z ukazaniem całego tego cynizmu i hipokryzji...

Dziękuję.

ocenił(a) film na 8
ogladamsobiedupe

To ja dziękuję. Brawo.

ocenił(a) film na 6
krupy

JENY! Tak bardzo pomyliłeś @krupy realia historyczne, że wymiękam. Co wiadomo z filmu bliźniaczego "listy z Iwo Jimy", na Iwo praktycznie nie było obrony plaży - tylko garstka pozostawionych samobójczych strzelców przy CKM`ach. W Normandii Naziści byli w zamierzeniu przygotowani w dużych ilościach zaraz na plaży i ładnie "zabetonowani" :D . Z tych faktów wynika, że porównując te 2, na Iwo lądowanie przebiegało naprawdę spokojnie. . . :D Dlatego na pytanie w temacie - wybieram lądowanie na Iwo jako lepiej/fajniej nakręcone. Trzeba tylko pamiętać, że to 2 totalnie różne lądowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones